Artystyczna sala

Projekt Artystyczna Sala”

Rodzaj projektu: Projekt  Artystyczny w ramach Funduszu Dobry Pomysł.

Koordynator projektu : Bożena Iwaszko

Zaangażowani: Wolontariusze Banku ING, nauczycielki: Karolina Łesyk, Dagmara Czajkowska.

Termin realizacji projektu: Wrzesień –grudzień 2024

Cel projektu:

Zaaranżowanie miejsca, w którym poprzez doświadczanie,  ruch, obserwację otoczenia, logiczne myślenie i artystyczną zabawę dzieci będą eksperymentowały, manipulowały, wnioskowały. Stworzenie własnoręcznie wykonanej tablicy manipulacyjnej dla dzieci . Zaaranżowanie sali w artystyczne pomoce. Wyzwalanie w dzieciach chęci poszukiwania nowych rozwiązań, przewidywania następstw, łączenie przyczyny ze skutkiem. Stworzenie kreatywnej przestrzeni, która będzie sprzyjała rozwojowi edukacyjnemu, ruchowemu, poznawczemu, artystycznemu dzieci. Rozwijanie pomysłowości i sprawności manipulacyjnej, pobudzenie wyobraźni i ciekawości przedszkolaków. Podniesienie walorów estetycznych i atrakcyjności pobytu w przedszkolu. Stworzenie dzieciom Artystycznego Kącika: Tablice manipulacyjne, Bujak Montessori + ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, tangram żelowy do układania różnych zwierząt, figur, przedmiotów, sensoryczne płytki podłogowe, kolorowe lusterka na ścianę.

Pozyskane środki na realizację: 3.000zł Fundacja ING