Przedszkole Miejskie w Barczewie

  • pl
  • en
A A+ A+ A+

pm.barczewo@wp.pl

89 514 83 96

Smerfy- IVa

W KRĘGU KOLEGÓW I PRZYJACIÓŁ- POWRÓT DO PRZEDSZKOLASPOTKANIE Z POLICJANTEMDinozaury – projekt edukacyjny

W naszej grupie sporo dzieci interesuje się dinozaurami. Podczas realizacji projektu dowiedzieliśmy się , że dinozaur znaczy dosłownie „straszny jaszczur”. Gady te żyły dawno temu, kiedy na ziemi było bardzo ciepło i był tylko jeden kontynent. Pozostały po nich skamieliny, stąd wiemy o ich istnieniu. Każdy zespół otrzymał jedno jajko dinozaura (zabawkę). Po zanurzeniu w wodzie, przez dwa dni obserwowaliśmy jak  dinozaury wykluwały się. Nadaliśmy im imiona: Dino, Reksio, Pusio, Tyron i Kapsel. Jeden dinozaur był zamrożony w lodowej kuli.  Bawiliśmy się też w paleontologów – odkopywaliśmy dinozaura w piaskownicy. Odkryty dinozaur okazał się Stegozaurem.JESIENNE ŚNIADANKO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR.1 W BARCZEWIE- 27.10.2017r.ŁYŻKOWY TEATRZYKDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W SMERFACHMIKOŁAJKI- PIECZENIE PIERNICZKÓW W TUMIANACH.SMERFY W BIBLIOTECEWSPÓLNIE UBIERAMY CHOINKĘ- WIGILIA MIEJSKABAL KARNAWAŁOWYZAJĘCIA INTEGRACYJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR. 3 W BARCZEWIEPoszukiwacze przygód

PTAKI ZIMĄ - W krainie dobrych uczynków – kształtowanie opiekuńczej postawy wobec zwierząt

(19-23 luty 2018)

W ramach małego projektu Bliżej Przedszkola realizowanego w Przedszkolu Miejskim w Barczewie przez dzieci z grupy IVa Smerfy odbył się cykl zajęć poświęconych dokarmianiu ptaków zimą. Dzieci poznały ptaki zimujące w Polsce, dowiedziały się, w jaki sposób odżywiają się poszczególne ptaki, zgromadziły odpowiednią karmę i dokarmiały ptaki w ogrodzie przedszkolnym. Bawiły się przy piosence Ptaki oraz rozwijały sprawność fizyczną podczas ćwiczeń W karmniku. Uczestniczyły w zabawach słownych i słuchowych Goście w karmniku inicjowanych wierszem J. Wołoch – dopasowywały obrazki ptaków do pokarmu i dni tygodnia, tworzyły pudełka akustyczne. Nie zabrakło też twórczości plastycznej – wycinanie  i papieroplastyka Karmnik oraz lepienie z plasteliny kolorowych ptaków.

Dzieci bardzo dobrze bawiły się podczas realizacji projektu, świetnie rozpoznają ptaki, wiedzą  czym nie wolno karmić ptaków, wiedzą, że trzeba pomagać zwierzętom zimą.