Smerfy- IA

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W SMERFACH

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W SMERFACH

MIKOŁAJKI W SMERFACH

Spotkanie ze strażakiem w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” o raz innowacji „Preorientacja zawodowa dzieci w wieku przedszkolnym”.

W tym tygodniu poznajemy urządzenia elektryczne, które ułatwiają pracę w domu. Mówimy też o niebezpieczeństwach związanych z ich używaniem. Wiemy, że tylko dorośli mogą je obsługiwać. Wiemy też, że zepsuty sprzęt może wywołać zwarcie, co może spowodować pożar. Dlatego w tym tygodniu  11.12.2018 r. zaprosiliśmy tatę Kuby, który jest strażakiem, żeby opowiedział nam o swojej pracy. Tata Kuby pokazał nam sprzęt  strażacki, potem przymierzaliśmy różne części stroju strażackiego a na koniec  wysłuchaliśmy bajki o „Strażaku Bubie”.

ZABAWY RYTMICZNE Z PANEM ADAMEM

SMERFY POZNAJĄ PRAWA DZIECKA- PRAWO DO OPIEKI LEKARSKIEJ. NA SPOTKANIU Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM- TATĄ FILIPA, ĆWICZĄ RESUSCYTACJĘ: MISIU OBUDŹ SIĘ; SŁUCHAJĄ BAJKI- "MARTYNKA SPADŁA Z ROWERU"; POZNAJĄ ZAWÓD RATOWNIKA MEDYCZNEGO.