PSZCZÓŁKI- IA

NASZE PIERWSZE PRACE...

POZNAJEMY ZASADY W GRUPIE

URODZINKI GABRYSI- WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

DZIEŃ KROPKI W PSZCZÓŁKACH

PIERWSZE WYJŚCIE NA PLAC ZABAW

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ CHŁOPCA

RYSOWANIE KREDĄ

JESIENNE DRZEWO I SPADAJĄCE LIŚCIE

JEŻ- MALOWANIE WIDELCEM

LEPIMY WARZYWA Z PLASTELINY

SKARBY PANI JESIENI- PRACA ZESPOŁOWA

URODZINKI JULII

ZBIERAMY KASZTANY I BAWIMY SIĘ NIMI

KOLOROWE PARASOLE- MALOWANIE FARBĄ NA MOKRYM PODKŁADZIE

ZABAWA ZMYSŁAMI- DOTYK, WĘCH, SŁUCH, WZROK

ZABAWY SENSORYCZNE

KONSTRUKCJE Z KLOCKÓW

STEMPLOWANIE

DZIEŃ UŚMIECHU- W RAMACH PROJEKTU "MAGICZNA MOC BAJEK"

DOM- NAKLEJANIE GOTOWYCH ELEMENTÓW, ROZPOZNAWANIE KOLORÓW ORAZ FIGUR GEOMETRYCZNYCH

SEGREGUJEMY ŻYWNOŚĆ NA ZDROWĄ I NIEZDROWĄ

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

MIKOŁAJKI

OZDABIAMY CHOINKĘ- PRACA ZESPOŁOWA

UKŁADAMY PUZZLE ŚWIĄTECZNE

OZDABIAMY BOMBKI

RYSUJEMY BAŁWANKI, MALUJEMY FARBAMI KRAJOBRAZ ZIMOWY

ABC pierwszej pomocy- gr. Ia „Pszczółki”

W grupie Ia „Pszczółki” zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia jakim jest skaleczenie się oraz krwotok z nosa. Nauczyły się również numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Z powodu pandemii  Covid- 19 spotkanie z ratownikiem medycznym oraz pielęgniarką odbyło się online. Rodzice z naszej grupy pani Edyta oraz pani Krystyna nagrały dla dzieci krótkie filmiki pokazujące jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, gdy ta się skaleczy lub dostanie krwotoku z nosa oraz jak wezwać pomoc przez telefon gdy w pobliżu nie ma osoby dorosłej. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie i zaangażowanie w praktycznym wykonywaniu poszczególnych zadań. Zajęcia miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

HUMORY I HUMORKI- PRZEDSTAWIENIE EMOCJI ZA POMOCĄ PRACY PLASTYCZNO- TECHNICZNEJ

UKŁADANIE I PRZYKLEJANIE KWADRATÓW WEDŁUG WZORU NA KRATOWNICY

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI URODZIN DLA OLIWII, KONRADA, KAROLA I MARCELEGO!!!

LAURKI Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

ĆWICZENIA PALUSZKÓW- PRACA Z PLASTELINĄ

DOKARMIAMY PTAKI

ZABAWY ZIMOWE

W dniach od 01.02.2021 r. do 05.02.2021r. grupa Ia- "Pszczółki" uczestniczyła w projekcie ogólnopolskimpt. „Tydzień Bajek Polskich”. Przygodę z projektem rozpoczęliśmy z „Bolkiem i Lolkiem”. Jest to najbardziej znane rodzeństwo w Polsce. Podczas tego spotkania dowiedzieliśmy się jak w nudny deszczowy dzień się nie nudzić- dzieci w domu budowały "bazy". Bohaterowie przypomnieli nam, jakie czynności higieniczne powinniśmy wykonywać zaraz po przebudzeniu. Rozmawialiśmy też o warunkach atmosferycznych panujących w Polsce. W drugim dniu projektu odwiedził nas „Reksio”. Ten rezolutny psiak, odkrył w sobie talent kompozytora muzycznego. My, postaraliśmy się przenieść również w świat muzyki i sztuki, aby wykształcić w dzieciach m.in. poczucie rytmu, estetyki i piękna. Stworzyliśmy orkiestrę, która grała nie tylko na intrumentach, ale też wydobywaliśmy dźwięki z różnych przedmiotów w naszym otoczeniu.W trzecim dniu projektu towarzyszył nam „Baltazar Gąbka”. Była to bardzo ciekawa przygoda, w jednej z bajek poznaliśmy rozbójników, którzy nie do końca byli tacy jak się wydawało bohaterom. Rozmawialiśmy o tym, że pozory mogą rzeczywiście mylić. Wygląd rozbójników wskazywał na to, że zrobią krzywdę bohaterom, a oni ich ugościli. Bohaterem czwartego dnia był „Miś Kudłatek”, który wybrał się na wycieczkę do parku, wraz ze swoim przyjacielem Pieskiem Łaciatkiem. W tym dniu dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta możemy spotkać w parku, oraz jak się w nim zachowywać. Rozmawialiśmy również o podstawowych emocjach takich jak – smutek, radość, złość.  W piątym dniu projektu zadaniem było napisanie listu do ulubionego bohatera całego projektu.  My wybraliśmy Reksia, napisaliśmy list z pomocą wychowawczyni, w którym podziękowaliśmy za to, że zechciał spędzić z nami czas, oraz napisaliśmy, że bardzo podobają nam się jego przygody. Zapraszaliśmy go częściej do nas.

BAL KARNAWAŁOWY