Przedszkole Miejskie w Barczewie

  • pl
  • en
A A+ A+ A+

pm.barczewo@wp.pl

89 514 83 96

MOTYLKI- IIC

Pierwszy dzień w przedszkolu po wakacjach - dowolne zabawy dzieci...Wspominamy wakacje - malowanie na dużym arkuszu papieru oraz zabawy badawcze.Poznajemy ruch uliczny - spacer na skrzyżowanie, spotkanie z policjantem, nasze samochodziki.Oglądanie spektaklu, pt. "Pchła krętaczka".Szukamy jesieni - wycieczka do parku, zbieranie materiału przyrodniczego.Dnia 10 października 2016r. "Motylki" aktywnie uczestniczyły w przedszkolnej uroczystości z okazji Święta Drzewa: oglądały przedstawienie, śpiewały piosenki, bawiły się kolorowymi listkami. Dzieciaki z tej okazji ubrały się w kolory jesieni, a Zuzia ustrojona była nawet w jesienne ozdoby!Robiliśmy kolorowe szaszłyki, które później zjedliśmy ze smakiem! Lubimy jeść owoce i warzywa, bo wiemy, że są zdrowe!!!Dzieci z grupy IIc "Motylki" przez cały tydzień uczyły się o swojej ojczyźnie Polsce i w czwartek uczestniczyły w przedszkolnej uroczystości z okazji Święta Niepodległości - śpiewały piosenki i recytowały wiersz "Kto ty jesteś? Polak mały!". Poznały legendę "O Lechu, Czechu i Rusie" o powstaniu państwa polskiego, znają i tworzyły symbole narodowe. Bardzo lubią piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem", którą często wspólnie śpiewaliśmy!

PADA DESZCZYK, PADA..."Tydzień czytania" - 2 mamy czytały dzieciom bajki, za co bardzo dziękujemy!Święto Pluszowego Misia w grupie IIc "Motylki". Dzieci bardzo kochają swoje misie, co mogły pokazać podczas całego tygodnia poświęconego misiom. Wzięły też udział w przedszkolnej uroczystości, gdzie obchodzono urodzinki Misia! Wspólnie przygotowały prezent, który wręczyły Misiowi!Zabawy mikołajkowe w Motylkach. Dzieci wykonały zadania i kierując się wskazówkami pozostawionymi przez Świętego Mikołaja odnalazły prezenty. Co to była za radość!Ubieramy choinkę w naszej sali przedszkolnej...Występ w Domu Pomocy Społecznej w Barczewie - śpiewamy kolędy i pastorałki...16.01.2017 bawiliśmy się na Balu Karnawałowym w naszym przedszkolu...Do grupy "Motylki" często przychodzą goście, by razem się bawić lub prowadzić ciekawe zajęcia. "Motylki" bardzo lubią zajęcia rytmiki z panem Adamem oraz czytanie książek przez starsze koleżanki ze szkolnego koła PCK, które przychodzą do nas razem z mamą Majki. 

 Przed Kiermaszem Wielkanocnym rodzice "Motylków" skorzystali z zaproszenia i wspólnie z dziećmi uczestniczyli w twórczych warsztatach plastyczno - konstrukcyjnych, tworząc różne kolorowe świąteczne ozdoby i dekoracje oraz kartki świąteczne i przepiękne pisanki."Motylki" bardzo lubią zabawy w teatr z wykorzystaniem kukiełek, akcesoriów teatralnych, różnych strojów i tworzenie swoich przedstawień oraz oglądanie i aktywne uczestnictwo w przedstawieniach w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Chętnie uczestniczą też w zabawach tanecznych, tańcach, także z chustami i przy muzyce klasycznej, np. utworze "Wiosna" A. Vivaldiego.LUBIMY ZABAWY KONSTRUKCYJNEPOZNAJEMY RÓŻNE ZAWODY- STRAŻAK, BIBLIOTEKARZZAJĘCIA RYTMICZNE Z PANEM ADAMEMWspółdziałamy w zespołach układając historyjki obrazkowe.ZAKŁADAMY HODOWLĘWycieczka do Bajkolandii w Zalesiu z okazji Dnia Dziecka."Motylki" w kwietniu poznawały swoje miasto i Warmię, legendy, sztukę i kulturę miasta i regionu. Były na wycieczce w Muzeum Feliksa Nowowiejskiego, które zwiedziły z przewodnikiem, panią Magdą. Bardzo je zaciekawiły zabytki i eksponaty w domu naszego znanego na całym świecie kompozytora, także meble i wystrój całego mieszkania oraz pamiątki i instrumenty, które miały możliwość zobaczyć z bliska. To była ciekawa wycieczka!DYPLOM DLA WIKTORII ZA UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LOGOPEDYCZNO- PLASTYCZNYM "ZWIERZAKI- KOPERCIAKI". GRATULUJEMY!!!