Przedszkole Miejskie w Barczewie

  • pl
  • en
A A+ A+ A+

pm.barczewo@wp.pl

89 514 83 96

E-przedszkole

Projekt- Innowacyjne e-przedszkole – utworzenie platformy e-usług publicznych oraz systemu back-office w Przedszkolu Miejskim w Barczewie”.

Dnia 25 września 2014 r., o godzinie 10.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie Burmistrz Barczewa Lech Jan Nitkowski z Skarbnikiem Dorotą Kondratowicz podpisali umowę realizowaną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 na dofinansowanie projektu „Innowacyjne e-przedszkole – utworzenie platformy e-usług publicznych oraz systemu back-office w Przedszkolu Miejskim w Barczewie”. Projekt przewiduje uruchomienie systemy EOD (elektroniczny obieg dokumentacji) oraz 6 nowych e-usług. W ramach projektu zostaną zakupione m.in.: komputery, przenośne wraz z oprogramowaniem, kolorowe urządzenie wielofunkcyjne, drukarki, czytnik kart identyfikacyjnych, aparaty fotograficzne, kamera cyfrowa, monitor LCD.

W ramach projektu zostaną uruchomione następujące e-usługi:

1. E-ogłoszenia – dzięki ww. e-usłudze po zalogowaniu do systemu rodzic ma dostęp do informacji na temat życia przedszkola, uroczystości przedszkolnych, zbliżających się wydarzeniach w ramach grup, itp.

2. E-informacja - usługa pozwala rodzicom mieć stały dostęp do jadłospisu, tablicy ogłoszeń, zastępstwach na grupach, grafiku zajęć dodatkowych, dodatkowo usługa ta zapewnia możliwość pobrania i wydrukowania formularzy związanych z pobytem dziecka w jednostce.3. E-zebranie polega na tym, iż rodzic otrzyma mailem informacje o zbliżających się spotkania z wychowawca, rodzic będzie mógł zaznaczyć informacje zwrotna dotyczącą swojej obecności lub tez nieobecności na tym spotkaniu.

4. E-kontakt natomiast pozwoli zalogowanym w systemie rodzicom wysłać wiadomość do dyrekcji lub wychowawcy grupy, rodzic otrzymuje potwierdzenie dostarczenia maila do zainteresowanej osoby, może również monitorować postęp w załatwianiu sprawy.

5. E-obecność pozwoli rodzicom zgłaszać nieobecność dziecka w systemie (bez konieczności odwiedzenia Przedszkola), dodatkowo rodzic będzie mógł sprawdzać i monitorować ilość dni opuszczonych przez dziecko w danym miesiącu, kwartale itp.

6. E-należności - rodzic po zalogowaniu w systemie ma możliwość wydrukowania blankietu opłat za przedszkole, ma również możliwość kontrolowania wartości należności - podgląd pod formę naliczania składek związanych z obecnością dziecka w przedszkolu, czyli wartości opłat stałych oraz opłat związanych z wyżywieniem. Dodatkowo usługa umożliwi dokonanie opłat za przedszkole.