AKCJE CHARYTATYWNE

Akcja ekologiczno - charytatywna

Koordynator: Agnieszka Ławicka

Czas akcji: cały rok szkolny 2021/2022

NASZE PRZEDSZKOLE WŁĄCZYŁO SIĘ W AKCJĘ „KOLOROWE KREDKI”

Jest to akcja ekologiczna, charytatywna, nieskomplikowana, potrzebna!

Celem akcji jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach oraz zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na różne cele charytatywne.

Co zbieramy?

Kredki świecowe i ołówkowe w dowolnym stanie.
Mogą być częściowo zużyte i połamane.

Co dzieje się dalej?

Kredki ołówkowe:
Grupa wolontariuszy segreguje je i temperuje. Zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki, które zapełnione odrestaurowanymi kredkami, są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci. Te kredki, które są w gorszym stanie, przerabiane są na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcję ''Niewidzialny Mikołaj''” i „''Dobra Wróżka".

Kredki świecowe:
wolontariusze przetapiają je tworząc nowe o różnych kształtach! Dzięki temu kredki zyskują drugie życie i mogą znowu rysować.

Kredki prosimy przynosić do przedszkola.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

Pamiętajmy – dobro powraca!

Ogólnopolski Charytatywny Dzień w Piżamach

na rzecz Onkochorych Dzieci

Nasze przedszkole bierze udział w części ogólnopolskiego wydarzenia Bieg w Piżamach, który organizuje Fundacja "Gdy Liczy się Czas"  pod nazwą Dzień w Piżamach.

Dzień Piżamy w przedszkolu, to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Dzieci przyszły do przedszkola w piżamach oraz ubrane w karteczki z napisem #PIŻAMA. Wpłaciły pieniążki do skarbonki, które panie nauczyciel przekazały na konto fundacji „Gdy Liczy się czas”. Pieniądze wspomogą dzieci na oddziałach onkologii, zakup pomp do chemioterapii i ośrodek rehabilitacji dla dzieci po leczeniu. Na zajęciach dzieci rozmawiały na temat właściwego odżywiania, dbania o  swoje zdrowie, aby unikać chorób oraz o chorobach, które dotykają dzieci. Słuchały opowiadania „Chory Smok”, gdzie została ukazana wrażliwość i empatia w stosunku do chorych osób. Tego dnia promowaliśmy formę prozdrowotnej aktywności poprzez: bieg, zabawy ruchowe. A także przypomnieliśmy zabawy z podwórka.

Dlaczego piżama? - Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi . Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie.

Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą , a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich, ekologię.

Koordynator

Katarzyna Smerecka

DZIECI Z GRUPY SMERFY WZIĘŁY UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ FUNDACJI "GDY LICZY SIĘ CZAS". UBRANE W PIŻAMY SOLIDARYZOWAŁY SIĘ Z DZIEĆMI CHORYMI NA NOWOTWORY. DOWIEDZIAŁY SIĘ, ŻE O SWOJE ZDROWIE TRZEBA DBAĆ POPRZEZ WŁAŚCIWE ODŻYWIANIE, AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ, HIGIENĘ. PODCZAS AKCJI ZEBRANO KWOTĘ 250ZŁ, KTÓRE TRAFIĄ DO CHORYCH DZIECINA ODDZIAŁACH ONKOLOGICZNYCH.

Drodzy Rodzice oraz Przedszkolaki!

W piątek (18.02.2022r) zakończyliśmy akcję zbierania karmy i akcesoriów dla bezdomnych psów. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się do zbiórki karmy. Została ona przekazana dla OTOZ Animals w Barczewie. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb czworonogów zgromadziliśmy 254kg karmy (mokrej oraz suchej) oraz ręczniki, koce, pluszaki, podkłady, zabawki…Po raz kolejny pokazaliście, że możemy na Was liczyć! Cieszymy się, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest Wam obojętny. Zachęcamy do dalszych działań i pomocy!

#pocztówkadlaLili

Akcja charytatywna

Koordynator: Magdalena Jakóbczyk

Osoba wspierająca: Anna Kadłubowska

Dopiero przyszła na świat, a już usłyszała wyrok! Niedługo po urodzeniu okazało się, że mała mieszkanka Biskupca Lili Łysak choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA1). To choroba, która każdego dnia odbiera siły i szansę na samodzielne życie maleńkiej Lili. Może doprowadzić do śmierci. Lekiem jest terapia genowa, nie refundowana przez NFZ, kosztująca blisko 10 mln zł.

Walkę o zdrowie Lili można śledzić na stronie: Lila kontra SMA

Zbiórkę można wspierać biorąc udział w licytacjach prowadzonych na stronie: Licytacje dla Lili Łysak- Lila kontra SMA

Zachęcamy do zbiórki na rzecz małej Lili: siepomaga.pl/lila-sma

Nasze Przedszkole włączyło się w akcję charytatywną  #pocztówkadlaLili.  Przedszkolaki wykonały dla chorej Lili Łysak z Biskupca rysunki, laurki i kolorowanki. Swoje prace przekazały dla babci Lili. Życzymy dla Lili dużo zdrówka i uśmiechu oraz cierpliwości i wytrwałości a Rodzicom wielkiego optymizmu, ogromnej nadziei i pogody ducha.