Przedszkole Miejskie w Barczewie

  • pl
  • en
A A+ A+ A+

pm.barczewo@wp.pl

89 514 83 96

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Na prośbę Gminy Barczewo udostępniamy informację n/t Narodowego Spisu Powszechnego ludności i mieszkań. Prosimy o zapoznanie się z nią.

1 kwietnia 2021 r. ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis będzie trwał do 30 września 2021 r.

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Obowiązkiem spisowym są objęte:

  • osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
  • mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Jak można się spisać?

Podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację dostępną na stronie  https://spis.gov.pl/

Na stronie internetowej https://sisp.gov.pl opublikowane zostały pytania z formularza spisowego do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

 

Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem 22 279 99 99.

 

Jeśli do tej pory nie spisali się Państwo przez Internet, możecie spodziewać się telefonu od rachmistrza.

Do realizacji prac spisowych Główny Urząd Statystyczny zatrudnił rachmistrzów - pomogą oni spisać się respondentom, którzy nie spisali się dotychczas samodzielnie poprzez formularz internetowy lub telefonicznie na infolinii spisowej.

 

Rachmistrz może zadzwonić do respondenta z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

 

Jeśli zrealizowaliście Państwo obowiązek spisowy przez Internet albo poprzez infolinię spisową, nikt z GUS nie będzie dzwonić do Państwa w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.

Prawdziwy rachmistrz nie zapyta respondenta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych, co należy zgłosić na policję.

Pamiętajcie Państwo, że aż do odwołania rachmistrzowie nie będą odwiedzać respondentów w domach.

 

Tożsamość rachmistrza można zweryfikować przez:

  1. Specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/
  2. Kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 , wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.

 

W przypadku pytań dotyczących Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, można dzwonić na specjalną infolinię spisową pod numerem tel. 22 279 99 99 lub kontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym w Barczewie, pod numerem 89 514 83 46 wew. 13.

 

Gminne Biuro Spisowe w Barczewie

Urząd Miejski w Barczewie

Plac Ratuszowy 1,

11-010 Barczewo 

tel. 89 514 83 46 wew. 13

 

 Powrót do listy