Przedszkole Miejskie w Barczewie

  • pl
  • en
A A+ A+ A+

pm.barczewo@wp.pl

89 514 83 96

METODA PROJEKTU 2021
METODA PROJEKTU 2021

METODA PROJEKTU 2021

Festiwal Projektów w Przedszkolu Miejskim w Barczewie ze względu na pandemię COVID-19 odbył się w formie online. W kwietniu/maju w naszym przedszkolu wszystkie grupy realizowały zajęcia wykorzystując metodę projektów. Każda z grup realizowała inny temat, a efekty tych zajęć można obejrzeć na tejże stronie.

Czym jest metoda projektów?

Metoda projektów to jedna z metod nauczania, będąca odpowiedzią na dziecięcą ciekawość świata, przynoszącą małemu badaczowi radość samodzielnego działania i poznania. Dzięki tej metodzie dzieci uczą się samodzielnego rozumowania i rozwiązywania problemów.

Podczas realizacji projektów edukacyjnych przedszkolaki stają się czujnymi poszukiwaczami wiedzy i aktywnymi badaczami otaczającego świata. Życie projektu koncentruje się głównie wokół przygotowywania przez dzieci prezentacji, eksponatów, książek, spotkań z ekspertami, wokół zajęć badawczych w terenie, wokół szukania odpowiedzi – we wszystkich możliwych miejscach – na pytania, które dzieci same sobie postawiły. Podejmowane działania pozwalają poznać poszczególne zagadnienia wieloaspektowo.

W ramach pracy metodą projektu, poszczególne grupy zrealizowały podane niżej tematy: /media/kcfinder/files/METODA%20PROJEKTU%202021.docx
Powrót do listy