Ośrodek taneczno-ruchowy

3. kształtowanie kultury fizycznej poprzez taniec

4. poznanie kroków i figur tanecznych

5. poznawanie tańców regionalnych, narodowych, towarzyskich

6. tworzenie dyskotekowych form tanecznych w układzie choreograficznym.

Opis: Ruch i muzyka w procesie nauczania: muzyka i ruch łączą się w sposób naturalny , pierwotny. Rytm oddechu i uderzeń serca towarzyszy nam przez całe życie . Taniec i wiele różnych form gimnastycznych znajduje pełen wyraz przy akompaniamencie muzycznym . Muzyka wspomaga ruch , dynamizuje go , steruje i harmonizuje .Łączy go w pewną całość, co daje radość. Ruch przy muzyce jest gimnastyką ciała poprawiającą kondycję i samopoczucie ucznia Taniec rozwija nie tylko refleks spostrzegawczość , pamięć , ale poprzez odpowiednie działania kształtuje osobowość dziecka . Ruch ten prowadzi do kontrolowanego zachowania. Tak więc ruch przy odpowiednio dobranej muzyce to nie tylko gimnastyka ciała , ale równocześnie gimnastyka mózgu. W związku z tym zajęcia taneczne mają również znaczenie w procesie nauczania. Można w łatwy, prosty i radosny sposób wspomóc procesy rozwojowe wychowanków ,wskazując im ten rodzaj aktywności ruchowej ,który mogą podjąć w swoim czasie wolnym a tym samym racjonalnie i pożytecznie go wykorzystać.

DZIEŃ KOBIET W DOMU DZIENNEGO POBYTU PRZY MOPS W BARCZEWIE.

DZIECI Z OŚRODKA TANECZNEGO I MUZYCZNEGO PRZEDSTAWIŁY PROGRAM ARTYSTYCZNY Z OKAZJI DNIA KOBIET. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO WSZYSTKIM KOBIETOM!!!