Motylki- IIIc

We wrześniu uczyliśmy się o ruchu drogowym: byliśmy na wycieczce na skrzyżowaniu, oglądaliśmy znaki drogowe i "zebrę", rozmawialiśmy z panem policjantem o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach. Będziemy przestrzegać zasad ruchu drogowego!

Lubimy układać kolorowe puzzle!

Poznawaliśmy i odkrywaliśmy jesień w parku - poznawaliśmy gatunki drzew, przytulaliśmy się do nich, zbieraliśmy "dary pani jesieni" i tworzyliśmy z nich piękne kompozycje, m.in. "szal dla Pani Jesieni" oraz "wesołe kasztaniaki". Złota polska jesień jest bardzo piękna!!!

Dzień Chłopaka w grupie IIIc „Motylki” obchodzono uroczyście – dziewczynki zaśpiewały chłopcom „Sto lat” i złożyły serdeczne życzenia oraz wręczyły upominki: klocki lego i kolorowe piłeczki. Wszyscy zostali poczęstowani serduszkowymi lizaczkami.

Przedszkolaki „Motylki” w październiku zdobywały doświadczenia i poszerzały  swoją wiedzę o warzywach  i ich wartościach odżywczych, zdrowotnych  i smakowych, poznawały nowe warzywa t.j. bakłażan, cukinia, patison, oglądały je, rozpoznawały dotykiem  smakiem. Przygotowały samodzielnie  i spożywały pyszną sałatkę owocową, którą poczęstowały także panie dyrektorki. Bawiły się także z warzywami w teatrzyk – prowadziły warzywne rozmowy, bawiły się „świeżakami” i tańczyły do piosenki „Urodziny Marchewki”. Obiecały, że będą jeść warzywa pod różnymi postaciami, bo są smaczne i zdrowe!

Gimnastyka w grupie „Motylki” – ćwiczenia w strojach gimnastycznych sprawiają dzieciom wiele radości!

Dnia 18 października 2017r., w Święto Poczty i Listonosza, „Motylki” wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Barczewie, by poznać z bliska pracę poczty i listonosza. Po instytucji oprowadziła nas – nawet tam, gdzie normalnie nie można wchodzić – miła pani Małgosia, dzięki czemu zobaczyliśmy listonoszy przy segregowaniu przesyłek, magazyn na paczki, różne ciekawe miejsca i maszyny. Dzieci w podziękowaniu wręczyły paniom na poczcie laurkę z życzeniami, a następnie nakleiły znaczki na swoje kartki i listy, które wrzuciły do skrzynki i wysłały do swoich rodziców. To była bardzo ciekawa wycieczka!

Wesołe zabawy konstrukcyjne i plastyczne przy realizacji tematu "Domy i domki".

"Zabawy z dynią - pomarańczowy dzień" - zabawy edukacyjne z dyniami w holu przedszkola - 06.11.17r.

Święto Niepodległości - listopadowe święto Polski.

W listopadzie "Motylki" poszerzały swoją wiedzę na temat Polski, jej historii, symboli narodowych, położenia na mapie i sąsiadów, śpiewały Hymn oraz ulubioną piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz "Przybyli ułani pod okienko", ilustrowały te treści plastycznie, wykonały godło - orła białego techniką origami z kółek a także wzięły udział w przedszkolnej uroczystości. doskonale rozumieją, co to znaczy "być Polakiem".

Realizując temat "Nasi domowi ulubieńcy" dzieci opowiadały o swoich domowych zwierzętach, sposobach opieki nad nimi, obowiązkami, jakie się z tym łączą, poznawaliśmy różne domowe zwierzęta, także patyczaki. "Motylki" zrobiły sobie akwarium w słoiku, co sprawiło im wiele frajdy i radości.

Dnia 17.11.17r. grupa IIIc uczestniczyła w przedszkolnym konkursie wiedzy przyrodniczej dla grup III "Pożegnanie jesieni" i zajęła I miejsce - razem z grupami IIIa i IIIb! Wszystkie dzieci wykazały się ogromną wiedzą, co często zaskakiwało nauczycielki i panią Dyrektor! Gratulujemy!

MIKOŁAJKOWE NIESPODZIANKI I ZABAWY

Dnia 6 grudnia na „Motylki” czekało wiele niespodzianek – tradycyjne czyszczenie butów w szatni, mikołajkowe czapki, wspólne zabawy i bal mikołajkowy z grupą „Tygrysków”, wizyta i poważne rozmowy z Mikołajem, podarowany „kalendarz adwentowy” i książeczka znaleziona w butach. Tego dnia wszystkie Motyki stały się małymi Mikołajkami! A w przedszkolu dominował kolor czerwony!

MIKOŁAJKI W TUMIANACH – PIERNIKOWE WARSZTATY

Jednym z mikołajkowych prezentów była wycieczka i wizyta w Folwarku w Tumianach i udział w piernikowych warsztatach – dzieci poznały tajniki pieczenia i ozdabiania pierników a w czasie oczekiwania na gotowe pierniki bawiły się na świątecznym balu!

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Każde dziecko ma swojego ukochanego pluszowego misia – w dniu ich święta misie gościły w naszym Przedszkolu w grupie Motylków – wspólnym zabawom, tańcom, rysowaniu i niespodziankom nie było końca! To był bardzo miły i udany dzień!

MOTYLKI ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJĄ

URODZINKI SZYMONA. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

SPOTKANIE Z UCZNIAMI KOŁA PCK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR. 1 W BARCZEWIE

MOTYLKI WITAJĄ WIOSNĘ